תורה בציון אור עולם

ישיבת 'תורה בציון' שמה לה למטרה: חינוכו של בן תורה, נעים הליכות, לימוד גמרא בעיון, תוכניות הלכה שונות ולימוד אמונה.
הישיבה ממוקמת בישוב אפרת שבגוש עציון, שם היא מהווה מוקד של לימוד תורה ובית ועד לחכמים. סדרי הלימוד בבית המדרש מתמקדים בהנחלת יסודות הלמדנות וביסוסם בעומק ובהיקף. תלמידי הישיבה מלווים באופן צמוד על ידי הרמי"ם וצוות הישיבה, במהלך לימודיהם בישיבה, בשירותם הצבאי ועם סיום הלימודים. הישיבה מתמקדת במתן מענה פרטני בלימוד ובייעוץ, המותאמים לצרכיו וליכולותיו של התלמיד.
הישיבה שמה דגש על לימוד תורה בעומק, פיתוח הלמדנות, מאור פנים, וחיבור עמוק לציבוריות הישראלית והיהודית. בעקבותיו של הרב משה צבי נרי-ה זצ"ל, ישיבת תורה בציון חרטה על דגלה את 'בקשת' הקדושה בכל אופניה, קדושת ארץ ישראל, קדושת אהבת ישראל, וקדושת התורה.

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

סדרי הלימוד בבית המדרש מתמקדים בהנחלת יסודות הלמדנות וביסוסם בעומק ובהיקף. במסגרת השיעורים חותרים, ראש הישיבה ומגידי השיעורים, להסברת סוגיות התלמוד, מתוך חיבור לשאלות מעשיות הנוגעות למבוכות הדור.

דרכם החינוכית של רבני הישיבה מבוססת על העיקרון ש'אין דבר העומד בפני הרצון' ולפיכך הישיבה מחפשת תלמידים חדורי מוטיבציה ושאיפות "לתקן עולם באומץ". התלמידים בכל מסגרות הלימוד מהווים חלק מ'בית הועד לתורה' של ישיבת 'תורה בציון' והם מהווים חבורה אורגנית וייחודית, אכפתית ושורשית , ששאיפתה ותכליתה לגדול בתורה מתוך מחויבות לעתידו של עם ישראל.

בעבור תלמידי הישיבה ורבניה, דברי המשנה באבות 'עשה לך רב וקנה לך חבר' הם הוראת חכמים שיש לקיימה כפשוטה. תלמידי הישיבה מלווים באופן אישי על ידי הרמי"ם המנחים אותם מתוך היכרות עמוקה ויומיומית. הישיבה מאמינה שהיחס האישי הכרחי ליצירתו של תלמיד חכם בריא בנפשו וברוחו.

- חברה אוירה -

לבחורים השואפים לגדול בתורה ועבודת המידות מתוך יחס אישי וקרבה לרבנים.

בישיבה לומדים כיום כ 50 בחורים ו כ30 אברכים.

- צבא -

ישנם שני מסלולים שקיימים בישיבה:
האחד הינו מסלול של ישיבה גבוהה– הבחור דוחה את הגיוס. במסלול זה השירות יהיה שלוש שנים.
המסלול השני 'ההסדר' -בו הבחור יתחייל בתחילת שיעור ב', יתגייס במרץ של שיעור ב' לשנה וחמישה חודשים ולאחר מכן יחזור לעוד שנתיים בישיבה.
כמובן שבחור שרוצה לשרת בסיירת או ללכת ולהיות שלוש שנים בצבא הישיבה מכבדת את ההחלטה וגם הוא כמו כל בחורי הישיבה ילווה בידי צוות הישיבה בשעת שירותם בצבא.

בישבה פועלת תוכנית להכנת תלמידים לצבא, התוכנית פועלת במישור רוחני ומישור פיזי. במישור הרוחני מתקיימים שיעורים בנושאי אמונה, הלכה מעשית לשיעור ב' לאורך כל השנה שמטרתם לתת הכנה נפשית ,מנטלית לקראת שירות משמעותי .במישור הפיזי מתקיימים אימוני כושר קרבי ויש חדש כושר לשימוש הבחורים.

לישיבה יש רכז חיילים, מ"פ במילואים. הרכז נמצא בקשר מתמיד עם החיילים רבני הישיבה נמצאים בקשר עם החיילים וערים לצורכיהם ,הישיבה מקפידה לשלוח חבילות לחיים בחגים וימים טובים. חיילי הישיבה באים במהלך שבתות ורגילות לישיבה, על מנת לשמור על הקשר לתורה ולישיבה. חייל מגיע לישיבה הוא מקבל כוח לעצמו אבל הוא גם נותן כוח לישיבה!

- תנאים פיזיים -

הישבה ממוקמת בישוב אפרת בגוש עציון, קרובה לירושלים ולבית שמש.

הישיבה ממוקמת בישבות אפרת בגוש עציון, במבנה בית הארחה של אפרת מבנה הישיבה כולל:
• שני בתי מדרש מלאים כל טוב יהודי, מרווחים, ממוזגים, מאובזרים.
• חדרי הישיבה וחדר האוכל מרווחים ומאובזרים, בכל חדר מזגנים, שרותים ומקלחת.
• ארוחות בישיבה ברמה גבוהה, בשבתות וחגים יש פינוקים מיוחדים.

- הכנה לחיים -

לישיבה יש תוכניות לבוגרצי"ם התוכניות כוללות : הכנה לחיי זוגיות ומשפחה , כלכלה נכונה ,יציאה לחיים שאחרי הישיבה והכוונה ללימודי רבנות/תואר.

בישיבה יש כולל אברכים מצוינים בעלי שאיפה לגדול ולהעמיק בתורה, אכפתיים ובעלי תודעת שליחות, האברכים הם חלק מרכזי בליווי והנחיית תלמידי הישיבה . מארחים בבתיהם את תלמידי הישיבה, לסעודות שבת למפגשים חברותיים -בית חם ועורכים מלווה מלכה .

- צוות -

נשיא הישבה: הרב נחום נריה- בנו של הרב משה- צבי נרי'ה, "אבי דור הכיפות הסרוגות". שימש במשך שנים רבות, כר"מ בישיבות וכרב של קהילות שונות והעמיד תלמידים רבים.

ראש הישיבה: הרב יצחק נריה כיהן בעבר כראש בית המדרש "תורה מציון" במונטריאול בקנדה וכראש הישיבה התיכונית "אור עציון". מיסדה של"קרן אחד לאחד" והעומד בראשה. הרב יוזם ומוביל יוזמות שונות בציונות הדתית.

הרב אילן חדד: ראש תוכנית הלכה ומוסמך דיינות, מכין את התלמידים למבחני הרבנות בהצלחה של 100%
רבני הישבה: הרב אראל סבתו, הרב יעקב כהן, הרב שמואל בן שלמה, הרב ארז דוד, הרב אבי טילמן, הרב אבנר שליו, הרב פנחס ביטון

בראש הישיבה עומד מורינו הרב נחום נרי-ה שליט"א, והישיבה רואה את עצמה מחויבת להגשמת דרכו הרוחנית והחינוכית של אביו, מורינו הרב משה צבי נרי-ה זצ"ל, ראש ישיבות בני עקיבא, מייסדה של ישיבת כפר הרוא"ה ומקים עולה של תורה בארץ ישראל

עיקרון מנחה בגישה החינוכית של ישיבת 'תורה בציון' הוא מתן יחס אישי לכל תלמיד ותלמיד. בעבור תלמידי הישיבה ורבניה, דברי המשנה באבות 'עשה לך רב וקנה לך חבר' הם הוראת חכמים שיש לקיימה כפשוטה. תלמידי הישיבה מלווים באופן אישי על ידי הרמי"ם המנחים אותם מתוך היכרות עמוקה ויומיומית. הישיבה מאמינה שהיחס האישי הכרחי ליצירתו של תלמיד חכם בריא בנפשו וברוחו

לפרטים והרשמה:

פנחס ביטון: 052-8020890

לפרטים והרשמה:

פנחס ביטון: 052-8020890

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק