ישיבה גבוהה סוסיא

מתאהבים בתורה – מזמינים אותך לצלול לסוגיותיה, להתענג על מתיקותה, לאמץ ללבך את גדוליה, לעצב לאורה את מידותיך ולהפכה למאור ומנוע חייך.

רואים שמים – לומדים לזהות את נוכחות הקב"ה בעולמנו – בחיינו ובסביבתנו, בספרים ובהרים, בתהליכים ובאירועים. צועדים בעקבותיו, דבקים במידותיו ועושים נחת רוח לפניו.

מוסיפים חיים – מעוניינים בך ובעולמך, חפצים באישיותך ובכישרונותיך, מתפללים להעשיר ולהעמיק את חייך ומייחלים להנביע את כוחותיך למען עולם ומלואו.

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

באנו לבית המדרש כדי להתאהב בתורה ולראות את 'השמים', את הקב"ה, בחיינו ולכך מותאם סגנון הלמידה. הכנה בחברותות ובחבורות בהיקף וברוחב דעת כשהשיעורים מטרתם לחבר את הנלמד אל הלב ומציאת מקומו בחיינו.

לימוד ברוחב דעת מתוך הכרת סוגיות מקבילות בהלכה ובאגדה, בחיים ובמציאות. הגעה להלכה למעשה ומציאת משמעויות לעולם המידות ועיצוב החיים.

ענפים רבים ומגוונים לה לתורה וכולם זוכים בבית מדרשנו ליחס שוה של בנים אהובים. סדר בוקר כולו גמרא. סדר צהרים מתחלק בין תנ"ך, אמונה וחסידות וסדר הערב מוקדש להלכה, פרשת שבוע, תפילה ועבודת המידות. כל סדר נפתח בפתיחה קצרה להגדרת מטרת ההכנה ונסגר בשיעור מאסף ומרומם לסוגיה שלמדנו. את ימי חמישי מקדישים אנו לתורתה של ארץ ישראל העמקה במקורותיה והכרות עמה.

חזוננו הנו 'אהבת תורה' ו'ראיית שמים'. חפצים אנו להתאהב יחדיו בתורה ולהפכה לגורם המעצב את עולמנו, חיינו וסדר יומנו ונוכח בכל החלטה בחיינו. כמהים אנו לראות את 'השמים', להבחין בטביעת אצבעותיו של הקב"ה על כל צעד ושעל בחיינו, בבית המדרש ובשוק, בהרים ובערים, בכותרות העיתונים ובהכנות לחגים. בטוחים אנו כי בית המדרש הנו חלק בלתי נפרד מהחיים ואינו מבצר המתגונן מאימת גליהם המתנפצים. הישיבה אינה 'תיבת נח אפרורית' המגנה על יושביה מאימת זלעפות המבול המשתולל בחוץ אלא 'ספינת מרוץ מרהיבה' המובילה את החיים כולם אל מרחבי האינסוף של הים הפתוח.

- חברה אוירה -

הדבק החבורתי הנו אחד ממנועי הצמיחה החזקים בישיבה. כל אחד מהבחורים מביא את כישרונותיו היחודיים, התמחויותיו המיוחדות ותחביביו האישיים וכך נוצר פסיפס מרתק ומעשיר, מחכים ומפרה. 'היחיד והיחד' הנם שני כוחות אדירים בבית מדרשנו המפרים זה את זה ומעצבים את כולנו כיצירה אחת בעלת גוונים מרובים הנשזרים זה בזה.

אנו מתאימים לכל מי שרוצה ללמוד תורה מגוונת ולא רק גמרא בבלית בעיון. לכל מי שרוצה להתאהב בתורה ולהתענג על מתיקותה ולא לסבול מתוך אמונה שיום אחד יהיה טוב. למי שרואה את התורה כחלק מהחיים ולא כבונקר להתגוננות מאימת היצרים והיצירה המסוכנים שבחוץ.

למי שבא להעביר שנה בכיף. למי שלא בא כדי ללמוד, למי שאדיש לחבר'ה שסביבו. למי שרוצה להמית עצמו באהלה של תורה. למי שרוצה להתמסר ללימודי בבלי בעיון. למי שחושב שגם בדור של גאולה עדיין אין לו לקב"ה אלא ד' אמות של הלכה.

- צבא -

אנו ממליצים ללמוד שנתיים לפני השרות ושנתיים אחריו ואז לצאת בגדלות אל חיי המעשה.
מסלולי השרות הנם החלטה אישית של כל אחד מהבחורים. ניתן להתגייס מתי שרוצים. ניתן לבחור שרות מלא או 'מסלול הסדר'.

מסלול הכנה ערכי והלכתי. ברור שרשי הזכות הגדולה לשרת בצה"ל. אתגרי הורדת הרעיון לעולם המעשה. עבודת המידות. נציבי התעצמות תוך כדי השרות. מקרים ותגובות.

- תנאים פיזיים -

סוסיא שבדרום הר חברון (בין חברון לערד ובין ירושלים לבאר שבע)

- הכנה לחיים -

קהילת הצוות ומשפחותיו שבתיהם פתוחים לאירוח, לסעודות שבת ולכל צורך חומרי או אישיותי.

תוכנית עתידנית של 20 חודשי העמקה ב 20 סוגיות יסוד שמזמנים החיים (זוגיות, הורות, חינוך, מסחר, משפט) בהלכה ובאגדה, במציאות ובחלום.

- צוות -

ראש הישיבה – הרב נעם פרל – בוגר ישיבת 'אור עציון' (תלמיד הרב דרוקמן). הקים את הישיבה התיכונית הסביבתית בסוסיא. מזכ"ל בני עקיבא העולמית לשעבר, חובב אנשים, תורה, שטח וכתיבה.
הרב אור אומן – ר"מ. בוגר ישיבת עותניאל (תלמיד הרב רא"ם). איש תורה, חזון ומעש.
הרב חגי אביקר – איש החסידות הישיבתי. חב"ד, ברסלב, האדמו"ר הזקן ורבי נחמן. חסידות ארץ ישראלית.
ר' סלו ונגרובסקי – איש הארץ הטובה. בוגר 'ישיבת מעלה אדומים' (תלמיד הרב רבינוביץ'). ראשו בעמקי תורתה ורגליו במשעולי אדמתה.

הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל

קשר נפלא. חם אוהב. אישי והדדי. שותפות אמת למציאת האות האישית של כל אחד בתורה ובחיים.

לפרטים והרשמה:

נעם כהנא: 058-5932935

לפרטים והרשמה:

נעם כהנא: 058-5932935

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק