ישיבת 'נצר מטעי' אריאל

תמיד אני נשאל אותה שאלה- מה מיוחד באריאל?

וואלה אני לא יודע? אולי באמת יש עוד ישיבות כמו אריאל…

מה אני כן יודע?! אני כן יודע מה קורה לתלמיד שמגיע לישיבה באריאל!

ישיבת אריאל יודעת לקחת אותך, ומגלה מי אתה באמת. בבחירות ובמאמץ שלך בלבד, ובעבודה איטית, נעימה שמחה אך מאתגרת.

כל זה כשמסביב חבורה משפחתית שמחה, ובליווי וקשר אישי חזק.

כל מי שמגיע מתמגנט, אין דרך להסביר עד שלא צוללים פנימה…

מאתגר אותך? בא לבקר

מבטיחים שלא תפסיד..

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

בישיבה יש דגש על שלושה תחומים עיקריים: בלימוד- גמרא, מידות ואמונה.

סדר בוקר לומדים גמרא בעיון עם ה'שיעור' שלך, בצהריים גמרא בבקיאות עם חברותא בוגרת, ובערב הבוגרים לומדים גמרא, והצעירים בד"כ לומדים אמונה והלכה

לגבי לימוד אמונה ומידות- בישיבה יש שיעורים רבים בנושאי אמונה ומידות ממקורות שונים כמו מהר"ל כתבי הרב קוק, שפת אמת מסילת ישרים וכו…

כמובן שבישיבה ישנם גם שיעורים בנושאים נוספים כמו הלכה, תנ"ך ואף חסידות אך בעצימות נמוכה יותר.

הישיבה משקיעה בלימודי גמרא בדגש על לימוד העיון שלדעתנו בונה את התלמיד בעולם הקודש בצורה הטובה והנכונה ביותר.בנושאי אמונה 'מראה הכיוון' האמוני העיקרי של הישיבה הוא הרב אברהם יצחק הכהן קוק, וכתביו נלמדים כמובן בישיבה

חייבים להוסיף, שהישיבה עובדת המון על הבניין האישיותי של תלמידיה, ולכן יש המון ההכוונה והתאמה של הרמי"ם לתלמידים לפי מה שמתאים להם בלימוד ובחברותות.

לאחר תפילת שחרית וארוחת בוקר אנחנו מתחילים את הלימוד בחצי שעה חברותא באמונה עם אברך מבוגר. לאחר מכן נכנסים ללימוד בגמרא עיון בקבוצות שיעוריות שבסופו שיעור מסכם על הסוגיא.

לאחר ארוחת צהריים ישנה הפסקה להתרעננות וב15:15 מנחה וסדר צהריים שבו בעיקר לומדים גמרא בקיאות עם חברותא בוגרת(שנה, שנתיים מעליך) ושיעורי אמונה ומידות בזמנים שונים כל יום בפני עצמו ולפי השיעור שלך.

בערב לאחר תפילת ערבית וארוחת ערב לומדים החברה לימוד חופשי, חלקם ממשיכים בגמרא וחלקם יותר אמונה והלכה. בלילה יש בית חם אצל אברכים ורמ"ים.

להורדת סדר יום >> לחצו כאן

חזון הישיבה הישיבה שמה לעצמה כמטרה לבנות תלמידי חכמים ואנשי מעשה לעם ישראל בדור של גאולה. הישיבה לוקחת את תלמידיה ומעבירה אותם תהליך איכותי, מאתגר ובונה אשר מעצב את האישיות של האדם בדרכו הוא, ומקבל כלים ויסודות לפעול להיכן שבוחר ללכת אח"כבין בצבא בין בחיים.

אצלנו את הישיבה מעולם לא עוזבים, וממשיכים תמיד להיות מחוברים ובקשר עם הרמי"ם,  עם החברה במחזור, ועם הישיבה עצמה

מלבד זה ישנו גם את דגל החיבור לעיר אריאל. הישיבה עברה מ'חבל עזה' לעיר אריאל בכדי להתחבר לעם ישראל ולהשמיע את קול התורה גם בבירת השומרון. בעיר אריאל ישנם כמעט 20,000 תושבים, ועוד 15,000 סטודנטים ובתוך כל זה הישיבה משתדלת להיות מגדלאור תורה לכולם. הדבר בא לידי ביטוי בפעיליות בעיר, לימוד תורה עם סטודנטים, פרויקט בר מצווה ועוד

- חברה אוירה -

הישיבה היא משפחה גדולה, כולם יחד- תלמידים צעירים, בוגרצי"ם, אברכים ורבנים כאחד. יש אווירה מאוד מחבקת ושמחה בין התלמידים כאשר ברור לנו ש'תורה נקנית בחבורה'.

בחבורה הצעירה (שיעורים א-ג) יש בד"כ יותר צחוקים ואווירת משפחה קרובה כמובן עם לימוד איכותי. היופי הוא שיש גם בוגרצים ואברכים בכמות גדולה שנותנים רצינות גדולה ללימוד מה שהופך לשילוב מנצח.

כל תלמיד שרוצה להתחבר, להתאמץ, ולגדול בתורה, לא משנה כמה ידע לפני.

מי שלא בא לעמול בלימוד או גם לא רוצה לשמוח בלימוד.

הישיבה כיום כ-80 איש

- צבא -

הישיבה היא ישיבה גבוהה עם מסלול הסדר, כלומר לומדים כמה שנים שרוצים ובוחרים באיזה מסלול להתגייס. בפועל בכל שיעור יש פחות או יותר חצי מהתלמידים שמתגיסים למסלול ההסדר(לפי התוואי הרגיל של ההסדר) וחצי מהתלמידים לשלוש שנים או חוק טל(שנתיים).

החבורה שמתגייסת למסלול ההסדר, לרוב מתגייסת בשיעור ג (או לאחר זמן חורף או בסוף השנה). אך בהכוונת ראש הישיבה יש גם תלמידים שמתגייסים בסוף שיעור ב.

חייבים לציין שיש חזרה גדולה ללימוד בישיבה גם מהתלמידים שיוצאים לשלוש שנים, ואף רוב התלמידים שעשו מסלול הסדר ממשיכים ללמוד בישיבה גם לאחר שסיימו את ההתחייבות.

כמה חודשים לפני גיוס של קבוצה (בין אם ללמסלול הסדר בין אם לשירות של 3 שנים) הישיבה עושה הכנה לתלמידים הכוללת שיעורי הכנה עם רבני הישיבה השונים, שיחות אישיות עם הרמי"ם וראש הישיבה ואף שבת הורים בישיבה לפני הגיוס(כמובן עם אירועים בשבת).

רבני הישיבה נוסעים לביקורים ביחידות השונות גם בהסדר וגם לתמידים שבחרו בשירות רגיל, במקביל הרבנים שומרים על קשר בעזרת שיחות טלפון עם החיילים.

הישיבה שולחת בכל יום שישי 'חיזוקית' לכל החיילים הכוללת פרטים שעברו על הישיבה באותו השבוע, תמונה מהווי הישיבה, ודבר תורה מוקלט מפי אחד הרבנים על פרשת השבוע. כמובן שבשבת כאשר מגיעים חיילים לישיבה, הישיבה מארגנת להם שיעורים יעודיים רק להם.

- תנאים פיזיים -

הישיבה קיימת למעשה 19 שנה. כאשר בארבע שנים הראשונות פעלה בישוב נצרים בחבל עזה, שנתיים תקופת מעבר בישוב יבול בדרום, ואז לפני 13 שנה קבעה מושבה בעיר אריאל.

הישיבה ממוקמת בחלקה העליון של העיר אריאל ליד האוניברסיטה, רחוב הגלבוע.

הישיבה כרגע בונה את מתחם הקבע שלה שבו יהיה בית מדרש רחב, חדרי שיעורים, חדר אוכל, אולם אירועים, פנימיות חדשות ומגורי אברכים.

כיום הישיבה לומדת במתחם זמני באריאל המתחם כולל בית מדרש גדול, חדרי שיעורים וספריות, חדר אוכל ואולם אירועים.

פנימיות התלמידים נמצאות ברחוב ליד הישיבה, כ3 דקות הליכה. מתחם דירות מרוכז ומשפחתי, הישיבה ציידה את כל הדירות במזגנים, מקררים ארונות ומיטות, וציוד בסיסי נדרש, וחבורת התלמידים הוסיפה ספות, מתקני כושר וציוד אישי שמקנה למקום אווירת בית.

לישיבה יש מטבח שלה, וטבחית מקצועית שמכינה אוכל ביתי, טעים ובשפע (מציעים לכם להגיע ביום של השניצלים או הלחמניות בשר… לא תעזבו את חדר האוכל). בנוסף תלמידים גם מכינים פינוקים לשבת כמו חלות, סלטים, עוגות וכו…

האברכים גרים בעיר אריאל ליד הישיבה.

- הכנה לחיים -

לאחר שתלמיד חוזר מהצבא יש לו אפשרות לבחור בין ארבעה מסלולי לימוד לחברה מבוגרים, 3 מסלולי גמרא וכולל הלכה לרבנות, כמובן בהכוונת ראש הישיבה והרמי"ם.

לפי בחירה זו נקבעת גם שיכותו לשיעור שאיתו הוא לומד ולרב שמלוו אותו, ולא לפי גילו דווקא.

הבוגרצי"ם בד"כ מקבלים ר"מ משלהם שמלווה אותם בתהליך החזרה לישיבה, או נותן להם ליווי והכנה כאשר רוצים לצאת לעולם החיים לעבוד או ללמוד.

אברכים שלומדים בישיבה מקבלים ליווי צמוד מראש הישיבה ומהרבנית. מה שכולל שיחות ושיעורים ואף שיעורים ואירועים לאברכיות.

הישיבה קרובה מאוד לקהילת 'נצר אריאל' שגם היא הגיעה מנצרים לאחר גירוש גוש קטיף, אנשים רבים מהקהילה באים ללמוד וללמד בישיבה במהלך השבוע, ולפעמים מתקיימים אירועים משותפים.

צריך לציין שבשנים האחרונות יש גם מסלול סטונדטים בישיבה. במסלול זה בוגרי הישיבה שהולכים ללמוד באוניברסיטה לידנו, מקבלים דירה ליד הישיבה, מדריך מלווה מטעם הישיבה, ומשתתפים באירועים של הישיבה. כל זאת כדי להמשיך להתקדם ולשמור על יראת שמיים גם בתקופה זאת היותר מסובכת.

- צוות -

את הישיבה מוביל הרב ציון טוויל. הרב למד בישיבת 'מרכז הרב' והיה מתלמידיו וממשמשיו האחרונים של הרב צבי יהודה קוק. הרב הוא גם רב הקהילה של 'נצר אריאל' ות"ח בכל רמ"ח איבריו, שכל העיר מושפעת ממנו. נחמד לציין שבמפגש עם הרב ציון מייד מוקרן החום והאהבה שיש בו – בין לתלמידיו או לכל אדם שבא איתו במפגש.

בישיבה מלמדים עוד 5 רמי"ם- הרב אריאל שרשבסקי ר"מ שיעור א'. הרב יצחק בזק, הרב איתיאל אמיתי, הרב אריאל רקובר והרב עמיאל נאמבורג.

בישיבה מלמדים עוד 3 רבנים אשר מגיעים מחוץ לעיר- הרב אברהם שילר, רב הישוב עלי, שאחראי בישיבה על לימוד סדר צהריים בגמרא ומעביר שיעורי אמונה נוספים.

הרב יהושע וידר אשר מגיע 3 פעמים בשבוע להעביר שיעורים וחבורות באמונה ומוסר לתלמידי הישיבה.

והרב אילן מוראבסקי שמלמד את אחת מקבוצות הגמרא עיון, ומעביר שיעורי אמונה נוספים בישיבה.

(רק כדגש קטן ישנם למעשה 9 אנשי צוות ביחס לכ80 תלמידי הישיבה, מה שאין ספק מאפשר קשר אישי רציני ביותר בין הרמ"ים לתלמידים).

קשר אישי מיוחד מאוד שלא ניתן לתאר במילים, צריך פשוט לבוא לראות ולהרגיש בעצמך.

לפרטים והרשמה:

נפתלי דודלס: 050-2244737

לפרטים והרשמה:

נפתלי דודלס: 050-2244737

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק