מכינה טכנולוגית מכלול מעלה לבונה

מקדצ בני עקיבא מכלול, תורנית להנדסאים, הוקמה ב-1992 ביישוב מעלה לבונה. במסגרת המסלול המיוחד הנדסאי מבצעי“, משלבים התלמידים לימוד תורה בבוקר עם לימודי הנדסת מכונות/אלקטרוניקה, או בקיצור מכטרוניקה, אחהצ.

בסיום שתי שנות לימוד, בוגרי המכינה מתגייסים לשירות צבאי מלא בו יישמו את לימודי המכטרוניקה. המצטיינים יתגייסו ליחידות הפיתוח של צהל ומשרד הביטחון. בוגרנו פזורים בתחומים ובמקצועות רבים ומייצגים את תורת ישראל בחיי היום ומהווים מקור לגאווה גם בצד הטכנולוגי.

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

מכלול הינו מוסד עם אוירה משפחתית, כמו בית קטן וחם, התומך בתלמידים כדי להעצים אותם ולהביא אותם למיצוי עצמי תוך הגעה למצוינות.

בתחום הערכי: יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ שיגיעת שניהם משכחת עוון. חזל בפרקי אבות היטיבו לבטא את השלמות הנובעת משילוב של תורה עם דרך ארץ תורה עם הנדסה. העיסוק בתורה לצד העיסוק בהנדסה ממלא את התלמיד בתוכן חיובי ומרומם אותו לפסגות חדשות.

שיטת הלימוד מודולרית, בהתאמה לתלמידים. חלק מהתלמידים לומדים בחבורה עם הרמ והחלק האחר ילמד באותו זמן בחברותות. כל אחד לפי כבודו ומעלתו.

- חברה אוירה -

מתאים לכל תלמיד אשר מעונין ללמוד במכינה קדם צבאית, אך חושש מבזבוז זמנו ורוצה למקסם את התועלת משנתיים מכינה לפני הגיוס. לימודי ההנדסה אחהצ יהוו עבורו השלמה לסדר היום התורני.

למי שמחפש רק לנוח בשנת המכינה

- צבא -

במהלך שתי שנות שהות התלמידים במכינה, הם מאותרים עי צהל לתפקידי הנדסה, שירות בגדודים הקרביים, יחידות פיתוח וגם קצונה. בסוף השנה השנייה מתגייסים לשירות של 28 חודשים עם אפשרות הארכה לשנת קבע. יכולתם הלימודית והצלחתם במבחנים מהווים מדד משמעותי לקבלת תפקיד מתקדם בצהל.

ראשית, התלמידים חווים לימוד תורה מתוך אהבה והזדהות. בכך הם משרישים בקרבם חיי תורה ומצוות בכל המצבים. לצד זה, התלמידים עוברים סדנאות הכשרה, סיורים בבסיסים, ונפגשים עם חיילים ומפקדים , בוגרים שלנו, הנמצאים כל אחד בנקודת זמן שונה בשירות הצבאי שלו.  מדס שבועי וחדר כושר מאובזר, משלימים את התמונה.

הגעה לשבתות במכינה, ביקורי הרבנים בבסיסים שלהם ושמירה על קשר טלפוני רציף.

- תנאים פיזיים -

מעלה לבונה, 10 דקות מאריאל 30 דקות מירושלים.

התלמידים מתגוררים במעונות בסגנון כפרי. בכל בית, המכונה אשקובית‘, יש 3 חדרי שינה, שירותים ומקלחת וכן מטבחון. כל המבנים ממוזגים. בכל חדר שני תלמידים. לאחרונה המבנים עברו שיפוץ יסודי הכולל החלפת וחידוש הריצוף, הדלתות וכל התאורה.

- הכנה לחיים -

בוגרי מכלול באים לגור בישוב מעלה לבונה מתוך רצון להישאר קרובים למכינה האהובה עליהם.

- צוות -

הרב יאיר שחור- ראש המכינה

הרב ליאור חוברה- ר”מ שנה א’

הרב אורי צוקר- ר”מ שנה ב’

הרב אסי אורנשטיין- ר”מ לימודי אמונה

ספי ברגר- רכז הדרכה ושיווק

נועם רמתי- מדריך

אורי מדמוני- מנהל ורכז הנדסאים

צוות מרצים מנוסה ומיומן ללימודי הנדסאים

חנוך לנער על פי דרכו“. כל תלמיד הוא עולם ומלואו ואת כולם אנו דוחפים קדימה, איש איש מהמקום בו הוא נמצא ובדרך המתאימה לו. הצוות מלווה את התלמידים לאורך השנתיים  באופן שוטף עם נקודות מגע רבות, בשיעורים, בשיחות ומפגשים, בשבתות  מכינה הרבות שאנו מקיימים, וגם בטיולים.

לפרטים והרשמה:

ספי ברגר: 052-5179922

לפרטים והרשמה:

ספי ברגר: 052-5179922

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק