ישיבת מאיר הראל, מודיעין

ישיבת מאיר הראל מודיעין הוקמה לפני 15 שנים ומגדלת את תלמידיה מתוך הדרכה אישית – לתורה בכל תחומיה, לעבודת ד’ מתוך שמחה ולבנין המידות ולעשיה למען עם ישראל בחברה ובצבא. הישיבה הוקמה בלב החברה הישראלית בעיר מודיעין עיר מרכזית שמקימיה רצו שתהיה עיר חילונית. הישיבה משולבשת בעיצוב אופיה הרוחני של העיר. הישיבה גיבשה דרך יחודית לשילוב בין לימוד תורה עוצמתי לשרות צבאי איכותי, ולפיקוד. ומאפשרת לתלמידיה בחירה בין מספר אפשרויות שילוב כדי להגיע למקסימום. הישיבה מכוונת לישום התורה בחיי המעשה, ומכינה את תלמידיה לאתגרי החיים.

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

בישיבה לומדים בשיטת היקף בעיון שנועדה להקנות כלים לידיעת התורה – ‘לידע תורתך’. לימוד העיון הוא בסגנון ‘תורת א”י’ שיש בו העמקה וחיבור בין הצד הלמדני ובין הצד הרעיוני אמוני של הסוגיה.

בלימוד אנו שואפים לחבר את התורה לחיי המעשה – להלכה (אליבא דהלכתא) ולאופן שבו ניתן לשלב את הנושא בחיינו. הישיבה מקנה כלים כיצד ללמוד באופן עצמאי, כיצד ללמד לאחרים – ‘ללמדה תורתך’ וכיצד להתנסח בכתיבה. בישיבה יש כולל לרבנות לתלמידים הבוגרים ויש תוכנית להוראה (BED)

מתחילים את היום בתפילה ובסמוך לימוד הלכתי יומי בחברותות וסיכום של הרמי”ם. הפסקה לארוחת בוקר מרעננת, הסדר מתחיל בשיעור אמונה מרומם, וסדר גמרא עיון בחברותות, מונחה בדרך יחודית ע”י הר”מ ומסתיים בשיעור מסכם ומחכים. ארוחת צהרים איכותית והפסקת צהרים. תפילת מנחה וסדר אחה”צ שבמהלכו יש לימוד עצמי מותאם ושיעור באמונה או בתנ”ך, ארוחת ערב ותפילת ערבית ואח”כ סדר לימוד בחברותות מבוגרות. (חברותא משיעור מבוגר שלומד עם תלמיד משיעור א’) בערבים יש גם בית ‘חם’ אצל האברכים, ושיעורים בבתי הרבנים

להורדת סדר יום >> לחצו כאן

ישיבת מאיר הראל מודיעין הוקמה לפני 15 שנים. הישיבה מגדלת את תלמידיה ברוחו של מרן הרב קוק זצ”ל והרב צבי יהודה קוק זצ”ל ותלמידיהם, לעסוק בכל תחומי התורה ולימוד האמונה בעומק ובצורה רלוונטית, לעבודת ד’ מתוך שמחה ולבנין המידות ולעשיה למען עם ישראל בחברה ובצבא. הישיבה מאמינה בהדרכה אישית ובליוי צמוד של הצות כדי לאפשר לכל תלמיד להגשים את חלומו האישי בשילוב התורה בחיי המעשה ומכינה את תלמידיה לאתגרי החיים. הישיבה מאפשרת לתלמידיה בחירה בין מספר אפשרויות שילוב כדי להגיע למקסימום. הישיבה גיבשה דרך יחודית לשילוב בין לימוד תורה עוצמתי לשרות צבאי איכותי, ולפיקוד. רבים מתלמידיה שימשו מפקדים בצבא. הישיבה הוקמה בעיר מודיעין  בלב החברה הישראלית בעיר מרכזית שמקימיה רצו שתהיה עיר חילונית. כדי לחבר את הציבור הכללי במדינה לתורה ולאורה המחבר. הישיבה משולבת בעיצוב אופיה הרוחני של העיר.

- חברה אוירה -

הדגש בישיבה הוא על ‘דיבוק חברים’ (ראו בסרטון) ועל משפחתיות בין התלמידים מכל השיעורים, במגורים אין הפרדה בין השנתונים. יש קשר משפחתי בין הצוות לתלמידים. הישיבה מקיימת פעילות גיבוש בתחילת השנה ובמהלכה. יש עונגי שבת בבתי הרמי”ם, ופעילות מיוחדת למועדים.ש

לתלמידים שמעונינים לקבל הנחיה וליוי הטוב ביותר האפשרי ע”י ראש הישיבה הרבנים והאברכים כיצד לשלב בין לימוד תורה ברמה גבוהה ובין חלום אישי גדול – שיממש את התורה שלהם בחיי המעשה. אם בשרות צבאי משמעותי ובפיקוד. או בעשיה למען עם ישראל בתחומים אחרים. התלמידים מלמדים ילדים חילוניים שבאים לישיבה לתוכנית בר מצוה .

בשנה הבאה בע”ה יהיו בישיבה כולל בצבא בסביבות 80 תלמידים כ”י.

- צבא -

לתלמיד יש בחירה. בשנה הראשונה התלמידים אינם צריכים להחליט על מסלול הגיוס. ויכולים ללמוד בראש שקט. בתחילת השנה השניה התלמידים בוחרים האם להמשיך ללמוד עוד זמן ואח”כ להתגייס לשרות מלא, להצטרף למסלול היחודי של הישיבה, בגולני שריון ומודיעין (מחקר) או פרמדיקים שבו יש שרות ארוך. ויש אפשרות לבחור במסלול ההסדר הרגיל.

כל רבני הישיבה וראש הישיבה שימשו כמפקדים בצה”ל. ראש הישיבה הינו אל”מ במיל’ ומשמש בתפקיד בכיר באימון והכשרת המטה הכללי של צה”ל. ההכנה מתחלקת למספר תחומים: לתחום ההלכתי ,לתחום האמוני ולתחום המנטלי – ‘המידות במדים’. התלמידים הבוגרים ששימשו מפקדים בצבא גם מדריכים ומכינים את התלמידים בתחום הכושר הפיזי.

יש קשר רצוף ע”י ביקורים ומסרים שבועיים, ובעיקר קשר ישיר עם ראש הישיבה, הרבנים והתלמידים הבוגרים ששימשו כמפקדים בעצמם. בגלל שהישיבה ממוקמת במרכז הארץ תלמידי הישיבה הנמצאים בשירות הצבאי מרבים לבקר בחמשושים , ברגילות ובשבתות

- תנאים פיזיים -

בלב העיר מודיעין רח’ עמק בין שאן 53

התלמידים גרים בדירות חדשות ליד הישיבה. הארוחות בישיבה מושקעות וטעימות. בימים אלה הולך ונבנה מבנה גדול ומפואר של בית המדרש החדש.

- הכנה לחיים -

כן. לבוגרי הצבא יש מספר מסלולים אפשריים להכנס לתוכנית לימודית לזמן קצר ולזמן ארוך. בישיבה. יש בישיבה תוךכנית לרבנות ולהוראה  (BED)

כן יש גרעין קהילתי של הישיבה. שמעורב בפעילות בעיר לאורך השנה. לציבור דתי וחילוני. הישיבה פועלת גם בקרב בני מצוה מהציבור החילוני ומשפחותיהם. יש אירועים עירוניים שהישיבה מארגנת לקראת מועדים. הגרעין הקים גם מרכז להעמקת הזהות ובו בנות שרות לאומי המלמדות בבתי הספר החילוניים, ומדרשה לבנות.

יש מספר תוכניות ייחודיות שמתקיימות לצד הלימוד העיקרי: ‘בנין הבית באמונה’ – הכנה לבניין הבית. תוכנית הכנה לחיים – התורה בחיי המעשה. הכוונה לבחירת מקצוע ועוד.

- צוות -

ראש הישיבה הרב אליעזר שנוולד

ראש בית המדרש הרב שחר קיהן

הרב יחזקאל קופלד

הרב ברק אפשטיין

הרב יהודה מאלי

הרב שי הירש

הרב אילן ציפורי

הישיבה מטפחת קשר אישי בין התלמידים והרבנים התלמידים מגיעים לבתי הרמי”ם והאברכים. ישנן שיחות אישיות וחניכה אישית כיצד להתקדם ולהגיע למיצוי היכולות ולהגשמת החלום האישי שישלב את התורה ועבודת ד’ בחיי המעשה. הישיבה גם מלווה את הזוגות הנשואים.

לפרטים והרשמה:

ישי טחויליאן: 050-4244077

לפרטים והרשמה:

ישי טחויליאן: 050-4244077

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק