מקד"צ טכנולוגית כנפי רוח

מכינת "כנפי רוח" מכשירה את תלמידה למצוינות בתחום התורני והמדעי טכנולוגי. מחנכים את תלמידנו להשתלבות מלאה עם שאר חלקי עמינו. המכינה מחנכת לדעת שתורתינו תורת חיים המשלבת תורה עם עשיה אמיתית ודרך ארץ. רבים מבוגרי המכינה משרתים בתפקידים פיקודיים בצה"ל ברמות הגבוהות ביותר. בתחום התורני שילוב פרויקטים הלכה וטכנולוגיה עם מיטב הרבנים. קורסים בשיתוף הרבנות הראשית עם הסמכות. שבתות גיבוש עם מיטב המרצים בתחום תורה ומדע ,זוגיות. הכרת הארץ ,מנהיגות ערכית. בתחום הלימודי:  בנוסף להסמכות של הנדסאי התלמידים מקבלים הסמכות נוספות של חשמלאי מוסמך ומנהל רשת סיסקו. ולחלק ניתנת הסמכה בתחום הסייבר . חלק מהתלמידים בעלי קבילות אקדמית מתחילים מסלול מהנדס במקביל לתוכנית הנדסאי. למוסד קיים הסכם להכרה בלימודי ההנדסאים. במהלך המכינה מתקיימים טיולים של גיבוש הכרת הארץ ותכנים לימודיים בתחום המקצועי בשיתוף מפעלים  בתחום ההיטק וסיורים מקצועיים בחילות השונים. במוסד קיימים מספר לימודי התמחויות.

הנדסת תוכנה | הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים | הנדסת חשמל | הנדסת תקשוב | הנדסת מכטרוניקה. חלקם משולבים במסלול אקדמי.

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

תורתינו היא תורת חיים ולכן הלימודים מתבססים על קורסים המשלבים תורה עם מקצוע לחיים. ניתנים קורסים בשיתוף הרבנות הראשית כך שהתלמיד יוכל לקבל הכשרה להכנה לצה"ל. ישנם שבתות גיבוש עם מיטב המרצים בתחומי מנהיגות ,קורס גישור ,זוגיות, הכנה לצה"ל  ובניית האישיות. חלק מהפרויקטים מבוצעים בשיתוף מלא של צה"ל המשטרה  ומכון תורה וארץ

הלימוד במכינה מלווה בסיורים מעשיים בתחומי הלמידה. בכיתות יש שיעורים עם הרמים בתחומי אמונה זוגיות והשקפה. שבתות עיון של סיכום התחומים העיונים. במכינה מתקיימים אחת לשלושה חודשים ימי עיון מרכזיים עם צה"ל והרבנות כך שהתלמידים נחשפים לשיחות של הרבנים הראשים של ישראל ושל צה"ל. חלק מהפרויקטים משולבים עם מכונים של תורה ודרך ארץ בליווי של רמ"ים.

סדר היום מתחיל בתפילה ב-7:45 לאחריה לימוד הלכה קצר. ארוחת בוקר  המקום מעניק שלוש ארוחות מלאות . לאחר מכן סדר בוקר עד שעה 10:45 כל אחד עם הר"מ שלו. בימי חמישי קבוע מגיע מרצה לשיחה בתחום שלו. לאחר מכן לימודי חול מתקיימים עד שעה 1730. תלמידים שעושים מסלול אקדמי בנוסף לומדים עד שעה 19:30 פעמיים בשבוע במוסד האקדמי. תלמידים שעושים  גם לימודי סייבר ילמדו פעם בשבוע עד שעה 22:00. תלמידים שמעוניינים ללמוד לימודי קודש בתחום נוסף (גם ניתנת מילגה ) לומדים בין שעה לשעתיים בנושאי הלכה ואמונה.

הלימודים מתקיימים בתנאי פנימייה מלאים ! אין חובה להיות בפנימייה למי שלא מעוניין. קים  חדר כושר מהמעולים בארץ ומגרשי ספורט העלות לחדר כושר 5 ₪ לחודש!

מכינת "כנפי רוח" הוציאה תחת ידיה אלפי בוגרים שהגיעו לתפקידים הבכירים ביותר בצה"ל (אחד בדרגת אלוף) ובתעשייה חלקם ביחידות הפיתוח . המכינה פועלת בשיתוף של כל החילות חיל האויר, חיל הטנא, תקשוב, מודיעין , חיל הים. חלק מיועדים גם להשתלב ביחידות קרביות(למעוניינים) . המכינה נותנת מענה אישי חינוכי מנהיגותי ולאומי לכל התלמידים . הרוח היא לחזק את החלש ולחזק את החזק. כל תלמיד יוצא עם הסמכות נוספות מעבר להנדסאי הן בתחום התורני והן בתחום הלימודי.

לפחות שתי הסמכות נוספות בתחום החשמל ,רשתות וסייבר. המכינה מהווה קרש קפיצה למיצוי הפוטנציאל הן בשירות הצבאי והאזרחי. המוסד מעודד המשך לימודים אקדמיים .החזון להוציא בוגר שמאמין (באלוקיו ובעצמו) ,לוקח אחריות ,נושא בעול עם חבריו, מגשים מצוינות ערכית ולימודית. יודע ומכיר היטב את הארץ ויודע להתבטא בצורה שמעודדת מעורבות חברתית.

- חברה אוירה -

במכינה יש תוכנית הכוללת סיורים מעמיקים בתחום הזהות היהודית ,הכרת הארץ וסדנאות לגיבוש האישיות. ישנם סיורים הן חינוכיים והן מקצועיים בשיתוף צה"ל וחברות מקצועיות. שבתות מיוחדות עם טובי המרצים בארץ . כמו כן יש ימי עיון חלקם עם הרבניים הראשים ומכוני מחקר . מידי ראש חודש יש פעילות עם הרמים. פעילויות לפני מועדי ישראל .במקום יש חוגי העשרה מכון כושר מגרשי ספורט מהמשוכללים בארץ .

לתלמידים שרוצים להתפתח מבחינה תורנית והן מבחינה מקצועית ומאמינים בשילוב שני הדברים. רוצים לשאוף לשירות משמעותי . מיועד לכל בוגרי הישיבות התיכוניות בוגרי מסלולים עיונים(פרויקט מרום) והן בוגרי מסלולים טכנולוגים. לתלמידים שרוצים להגיע רחוק.

כמאה וארבעים. הלימודים מתקיימים בכיתות מרווחות ביותר עם אמצעי הוראה מהטובים שיש כל הכיתות ירוקות.

- צבא -

התלמידים עוברים מיוני קבלה למוסד ורק לאחר ראיון אישי מתקבלים למוסד. הסטודנטים לומדים כשנתיים.

תלמידים שעושים רק הנדסאי +חשמלאי מוסמך+ מנהל רשת לומדים שנתיים. תלמידים אלו משרתים (שירות חובה) ועוד כשנה ו-3 חודשים קבע סך הכל 4 שנים במקצוע(לגבי הקבע זה מותנה באישור תקנים בצה"ל ובמידה ולא יהיו למעשה ישרת רק את החובה). תלמיד שהתקבל למסלול פרויקטנט בתחום מחקר ופתוח  יחתום עוד שנה נוספת לקבע(גם פה זה מותנה באשור תקנים של צה"ל).

תלמידים שלומדים גם מהנדס לומדים במכינת קיץ במוסד אקדמי ומתחילת השנה מתחילים לימודי הנדסאים ולימודים אקדמיים במקביל. תלמידים אלו מועברים ממסלול עתודה טכנולוגית לאקדמית. במקרה זה ידרשו 3 שנות קבע(מותנה באשור תקנים של צה"ל)

תלמידים יכולים להתמיין גם ליחידות התנדבות סיירות ושייטת במקביל.

לתלמידים שממשיכים למהנדס חייבים להיות בעלי נתוני קצונה. ופסיכומטרי של 590.

פסיכומטרי ניתן ללמוד במהלך י"ג. ניתן להתחיל לימודים אקדמיים עם מבחן תיל ציון 600 ובמשך לימודי ההנדסאים התלמיד ישלים את הפסיכומטרי.

החילות שפועלים במוסד

חיל האוויר.
חיל הטנא.
חיל התקשוב.
מספר תלמידים המאותרים מראש מיועדים לחיל מודיעין וחיל הים.
המוסד עובד באפן ישיר מול הצבא עם כל החילות לגבי כל תהליך הגיוס ודחיית שירות. כל קבלה מותנית באשור המוסד והצבא.

במהלך השנה מתקיימים שיעורים הן על ידי ראש המכינה. הבאת קצינים בכירים בחילות השונים. כמו כן מתקיימים סיורים מקצועיים בחילות השונים. ומתקיימת הכנה נקודתית מול כל תלמיד במהלך השנה לגבי שיבוצו .אנו ממשיכים ללוות את הסטודנטים גם במהלך השירות הצבאי ומגיעים לבסיסי צה"ל השונים כדי להיות לאוזן קשובה מול המפקדים בשטח ויחידות צה"ל השונות. הסטודנטים שמשרתים מוזמנים לימי עיון המתקיימים במכינה. בימים אלו נמסרים שיעורים במגוון תחומים הקשורים לתחום הצבאי והאזרחי.ש

ישנו צוות המלווה אותם כולל ביקורים ושיעורים הניתנים ע"י הרמים לתלמידים הבוגרים בבסיסי צה"ל. כמו כן הבוגרים מוזמנים לשבתות עיון וימי עיון. לאחר השירות חלקם מקבלים סיוע בשיבוץ מקצועי.

- תנאים פיזיים -

מהקמת המדינה שנת 1948.

למוסד יש אלפי בוגרים בכל הרמות ובכל החילות.

המכינה ממוקמת בירושלים שכונת בית וגן . אחד המקומות היפים בארץ.

הקמפוס חדיש ומשוכלל מהגדולים ביותר בארץ .לסטודנטים  יש 2 בתי מדרש גדולים ומשוכללים. חדרי פרויקטים ומעבדות עם מיטב המכשור והציוד. לתלמידים יש חדר כושר מהטובים בארץ (במחירים מוזלים במיוחד 5 שקלים לחודש!) חדרי אוכל עם תפריט עשיר ומגוון מועדונים לתלמידים בפנימייה והן ליד המעבדות וכיתות הלימוד. אודיטריום גדול ומשוכלל וכיתות לימוד  ירוקות עם מיטב הציוד להוראה . חדרי הפנימייה נבנו במיוחד לצורך הסטודנטים עם מרחב פרטי גדול לכל סטודנט. מגרשי ספורט מהטובים בארץ. המקום מוקף במדשאות ונגיש לכל מקום בארץ (ניתן להגיע גם ברכבת הקלה למוסד ותדירות גבוהה של תחבורה למקום).

- הכנה לחיים -

המוסד נמצא בקשר עם מוסדות להשכלה גבוהה להשלמת תואר מהנדסאי למהנדס למי שמעוניין בכך. למוסד ישנם הסכמי שיתוף פעולה עם מוסדות נוספים. כמו כן אנו יוצרים קשר עם מפעלים בירושלים והן באיזור המרכז כך שיוצרים השמה של הבוגר בתחום עיסוקו שאותו הוא רכש. חלק מתחילים לבצע פרויקטים עם חברות הייטק עוד במהלך הלימודים. למוסד תוכנית השלמה לתעודת הוראה לפני הגיוס ולאחר הגיוס.  כמו כן אנו מסייעים לסטודנטים להמשך לימודי הנדסה תוך כדי השירות.

- צוות -

במכינה ישנו צוות של רמי"ם ובעלי תפקידים חלקם כמפקחים במשרד החינוך. בפנימייה מדריכים חברתיים עם ניסיון בתחום החברתי. הצוות מקיים פגישות אישיות ומלווה את התלמידים גם לאחר סיום לימודיו. קיים פרוייקט חונכות שמלווה על ידי הצוות וכן מערך מילגות שהצוות מעודד לפעילות חברתית בסיוע לקהילה.

לפרטים והרשמה:

מזכירות המכינה: 02-6441203 | 02-6441222

הרב דניאל טרבלסי: 052-6371117 | 02-6441219

יוסף לביא:052-8224877 | 02-6441240 

כתובת המכינה:

הרב פרנק 20 שכונת בית וגן ירושלים.

קו ישיר 39 מתחנה מרכזית או ברכבת הקלה עד להר הרצל ומשם למכינה.

אתר המכינה ניתן להירשם ולהשאיר פרטים:

 www.eww.co.il | ewwacademic@gmail.com

לפרטים והרשמה:

מזכירות המכינה: 02-6441203 | 02-6441222

הרב דניאל טרבלסי: 052-6371117 | 02-6441219

יוסף לביא:052-8224877 | 02-6441240 

כתובת המכינה:

הרב פרנק 20 שכונת בית וגן ירושלים.

קו ישיר 39 מתחנה מרכזית או ברכבת הקלה עד להר הרצל ומשם למכינה.

אתר המכינה ניתן להירשם ולהשאיר פרטים:

 www.eww.co.il | ewwacademic@gmail.com

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק

ברוך הבא ליריד השבושים הגדול- פה תמצא את כל הישיבות והמכינות במקום אחד. לך נשאר רק לבחור.

ע"מ לייעל את תהליך החיפוש יש למלא את הטופס