ישיבת הסדר עפולה

ישיבת ההסדר הקהילתית עפולה נמצאת במרכז העיר עפולה ע"מ להיות "מגדלור" תורני חברתי לתושבי העיר. התפישה החינוכית של הישיבה היא מוסד חינוכי המעורה בתוך הקהילה העירונית המקומית תוך יצירת תחושת שייכות וקשר עם אנשי העיר. מתוך תפיסה זו בנויה הישיבה מבחינה מערכתית בשלושה מעגלים אשר כולם תחת מטריה ניהולית משותפת.(ומכאן גם נבחר הלוגו של הישיבה.
האווירה בישיבה הינה אווירה משפחתית וחמה דבר המתבטא בלימוד אישי, לימוד בחבורות, שיחות אישיות, ארוחות אצל משפחות בעיר, לימוד בביתו של רב העיר,"שולחן פתוח" בבית הרמי"ם, טיולים וימי גיבוש.

כל מה שרציתם לדעת עלינו!​

- בית מדרש -

הלימוד הוא חווייתי, עם דגש על הלכה למעשה. מן הגמרא והראשונים אל ההלכה (בסגנון המשלב סגנון ספרדי וסגנון חסידי)

הלימוד הוא בהדרגה מהקל אל הכבד. מתאים גם לכאלו שעדיין אינם שוחים בים התלמוד

שיעור באמונה לפתיחת היום, סדר בוקר, שיעור מסכם. סדר צהריים עם אברכים. שיעורי ערב אצל רמי"ם ומשפחות הקהילה

הדגש הוא על בניית האישיות דרך לימוד התורה והפעילות החברתית. החזון הוא להצמיח אישיות תורנית המשלבת תורה בחיי המעשה. המסלול בישיבה מהווה בעצם הכנה לחיים

- חברה אוירה -

דגש גדול על הווי חברתי כחלק מחזון הישיבה. הפעילות החברתית כוללת התנדבויות טיולים פעילויות עם הרמי"ם כגון: שלחן פתוח בבית הרמי"ם

חבר'ה רציניים באופי ספרדי או חסידי, שחשובה להם החברתיות והקשר האישי. הכוונה לקשר בינם לחברי השיעור וכן לקשר עם האברכים והרמי"ם

למי שמחפש ישיבה מאוד גדולה, או למי שמעוניין להתמקד רק בלימוד תורה, ומסתפק בעולמו של בית המדרש. וכן למי שמחפש בעיקר הכנה לצבא הכוללת ניווטים מדסי"ם וכדומה. וכן למי שלא רוצה לעבוד קשה.

- צבא -

מסלול שילובים. גיוס בתחילת שיעור ב'(בנובמבר) שירות צבאי של שנה. חודש וחצי הפסקה בישיבה חזרה לצבא לעוד שנה. חזרה לישיבה לעוד כמעט שנה. בסה"כ שנתיים צבא שנתיים ישיבה.

ההכנה מתמקדת בשלושת החדשים שלפני הגיוס. ההכנה היא גופנית- מדסי"ם, רוחנית- לימוד ענייני הצבא בצד ההלכתי ובצד האמוני, ומקצועית ע"י הכוונת התלמיד אל המסלול הצבאי שמתאים לו.

מפגשים בשבתות, שיחות טלפון רבות, הודעות s.m.s. ביקורים בצבא, הגעה לטקסים (כגון השבעה וכדומה)

- תנאים פיזיים -

במרכז העיר עפולה. מרחק של 5 דקות הליכה מהתחנה המרכזית בעפולה.

האוכל מצוין, בית המדרש חדש וגדול (אך לא גדול מידי). הבחורים גרים בדירות בבניין מגורים, הצמוד לישיבה.

- הכנה לחיים -

בצמוד לישיבה פועל גרעין תורני, והישיבה מפעילה בית מדרש ערב לחברי הגרעין. בנוסף יש בישיבה כולל גימלאים. הבחורים אוכלים בשבת בבוקר אצל משפחות מהעיר כשהמטרה היא חיזוק הקשר בין הישיבה והעיר עפולה.

שיעורי זוגיות והכנה מקצועית לחיים בשיעור ד'

- צוות -

ראש הישיבה הרב יצחק בן פזי הוא דמות תורנית וחינוכית המוכרת ומוערכת בכל אזור הצפון. הרמי"ם חלקם וותיקים, וחלקם צעירים (אחד מהרמי"ם הוא בוגר הישיבה) האברכים הם חלק משמעותי מהצוות החינוכי והלימודי.

רב העיר הרב שמואל דוד שליט"א

קשר ישיר וחם בין הצוות לתלמידים. התלמידים מגיעים לבית הרמי"ם כל שבוע. הישיבה היא בעצם משפחה אחת גדולה בה כל אחד מאנשי הצוות הוא גם אב רוחני גם חבר וגם מדריך לחיים.

לפרטים והרשמה:

טקה(יעקב) מיניוואב: 054-3258318

לפרטים והרשמה:

טקה(יעקב) מיניוואב: 054-3258318

נבנה ע״י ותקין׳s בוטיק

ברוך הבא ליריד השבושים הגדול- פה תמצא את כל הישיבות והמכינות במקום אחד. לך נשאר רק לבחור.

ע"מ לייעל את תהליך החיפוש יש למלא את הטופס